Скільки потрібно не платити кредит, щоб потрапити в чорний список?

Коли ви берете гроші в борг у заможної рідні або багатих знайомих, то терміни, коли ви готові повернути борг, обговорюються усно (найлояльніший варіант «віддаси, коли зможеш!») Або досить чітко вказуються у розписці. Якщо ж ви йдете на офіційні боргові зобов’язання з банком, ломбардом або мікрофінансовою організацією (МФО), то умови повернення боргу стають більш жорсткими, ніж відстрочка повернення боргу знайомим або родичам. Порушення боргових зобов’язань перед банком або МФО це юридичне правопорушення, яке загрожує вам стати відповідачем у суді і навіть можливо позбутися майна, яке піде на сплату за борги.

 

Давайте з’ясуємо, скільки можна не платити за кредит, якщо ви підписали кредитний договір з банком або МФО або взяли гроші під заставу в ломбарді.

 

Що стосується ломбарду, то будь-яке відхилення від термінів повернення боргу закінчиться однаково втратою ваших цінностей, які ви заклали в ломбарді, щоб отримати позику. А, отримуючи фінансові послуги від банків і МФО, будьте готові до найсуворішої фінансової дисципліни і вчасної сплати відсотків за позикою і всіх додаткових платежів.

 

Але нестабільне в економічному плані життя в Україні часто вносить свої корективи: раптова втрата стабільного доходу через безробіття, поточна дорожнеча їжі, одягу, найманого житла і комунальних послуг, непередбачені витрати на лікування або ремонт. Усі перераховані обставини можуть вплинути на ваш звичний графік виплати кредитних зобов’язань. Ви б хотіли оплатити черговий етап погашення боргу, проте бракує грошей для перерахування потрібної суми, а потім і другий раз, і третій раз ви запізнюється з оплатами… Ось приблизний, дуже поширений сценарій, як потрапляють в чорний список по кредиту навіть відповідальні позичальники, до сьогоднішнього дня мали добру репутацію.

 

Отже, чи є хоч трохи часу для відстрочки платежу або ви відразу псуєте собі кредитну історію, що вплине на майбутні спроби взяти кредит? Як правило, будь-який фінансовий інститут, будь то банк або мікрофінансова організація, в кредитному договорі прописує тимчасової платіжний інтервал, протягом якого повинен бути внесений черговий транш на погашення боргу. Якщо за 3-5 днів до закінчення платіжного інтервалу не буде внесена потрібна сума по кредиту, для потрапляння в чорний список причин ще замало. Але так зване автоматичне спостереження системи починається, адже з цього моменту сталася невиплата по кредиту це точний факт. Щоб вирішити питання якомога швидше і простіше, кредитор починає діяти: робота з позичальником з кожним днем ​​прострочення платежу буде більш щільною часті дзвінки і повідомлення не тільки позичальнику, але і його рідним, друзям, колегам по роботі, керівництву, сусідам. Щоб відновити на цьому етапі нормальні взаємини з кредитором, досить погасити пропущені платежі.

 

На питання, скільки часу не платити по кредиту для чорного списку і створення зіпсованої кредитної історії, важко знайти однозначну відповідь. У скрутній ситуації з виплатою боргу важливо налагодити комунікацію з кредитором: просити про відстрочку, реструктуризацію. Можливо, буде хорошим рішенням перевести кредит в інше місце, щоб погасити борг по проблемному кредиту, наприклад, взявши миттєвий мікрокредит у кредитній компанії «СС Лоун». Головне, не допустити, щоб банк подав до суду на боржника позов, вимагаючи погасити борг в судовому порядку. Так небажано, щоб банк або МФО, втомившись від ваших невиплат і невизначеності з боргом, передав справи колекторській компанії. І, нарешті, проблемний кредит так чи інакше призведе до того, що ваші дані потраплять в кредитні бюро, і в майбутньому це може позначитися на вашій кредитній історії.

Назад