Нові тарифи на газ для населення в Україні

З першого січня 2020 року наша країна перейшла на ринкові ціни на природний газ. Це говорить про те, що як для промислових підприємств, так і для населення України вартість одного куба блакитного палива повинна бути ідентичною. Ми розглянемо, як розраховується вартість газу для населення України, що таке доставка і у скільки це нам щомісяця обходиться.

Як розраховується вартість газу для населення України в 2020 році?

Починаючи з першого травня 2019 року, відповідно до вимоги Кабміну НАК “Нафтогаз України” затвердив абсолютно нову формулу розрахунку вартості одного куба газу для побутових споживачів. В тариф не включається ПДВ і оплата послуг транспортування блакитного палива. Згідно з нововведенням, даний показник тепер змінюється щомісяця.

Варто зазначити, що в зв’язку з перерахованими факторами підсумкова вартість газу для побутових споживачів стала на порядок вище. Це відбувається через те що обласні газові господарства закуповують газ у Нафтогазу, додаючи до цієї вартості додаткові витрати, податки та інші витрати. Отже, для кожної області встановлюється своя вартість одного куба газу.

Щоб зробити розрахунок ціни на газ, беруться до уваги такі фактори:

  • Митна вартість імпортованого газу.
  • Вартість палива на енергетичній біржі України.
  • Вартість газу, яка була встановлена ​​НАК “Нафтогаз України” за попередній розрахунковий період (місяць).

Згідно з даними показниками, українські споживачі щомісяця отримують у платіжках різні цифри. Крім цього тут не останню роль відіграє сезонність. Таким чином, в холодну пору року люди будуть платити вдвічі більше, ніж в «теплу».

Оплата газової доставки

Друга платіжка, яку щомісяця отримують громадяни України – це квитанція про оплату газової транспортування. Доставка палива виробляється від централізованого газопроводу до розподільної мережі і кінцевим користувачам. Для розрахунку цього показника використовується спеціальна формула, з огляду на кількість споживаного газу за попередній рік.

З 1 травня 2020 року уряд України було прийнято рішення лібералізувати газовий ринок для населення, а також забезпечити конкурентну спроможність в розглянутому сегменті.

 

Назад