ТОП інвестиційних фондів України

Гроші повинні приносить гроші, а не лежать без діла – саме це правило є одним з найпринциповіших для підприємців або тих, хто має кошти. Не можна, щоб гроші просто були, їх треба використовувати, щоб примножувати капітал. Одним з найпопулярніших способів отримувати дохід зі своїх заощаджень – це використовувати депозити, але найчастіше ставка за відсотками там досить низька, і в будь-якому випадку такий дохід невеликий. Тому другою відмінною можливістю для отримання доходу буде скористатися інвестиційним фондами.

Що таке інвестиційний фонд і як він працює?

Інвестиційний фонд – це фінансовий інструмент, організована структура, яка займається колективним інвестиціями. Дана установа може використовувати і акумулювати вкладені кошти на різні завдання з метою отримання дивідендів.

Інвестиційні фонди бувають корпоративними або пайовими (ПІФ). Перший варіант відрізняється тим, що є юридичною особою і приймає вкладення на цій підставі. Вони самі є емітентами власних акцій, за якими і отримують виплати інвестори.

Другий тип фондів – це приватна особа, яка створюється компаніями з управління активами. Сюди можуть вкладати гроші на підставі покупки інвестиційного сертифікату. Цей вид вважається Найбільш затребуваним серед потенційних вкладників завдяки относительно простій системі роботи і можливості Отримати дохід найближчим часом.

Суть роботи інвестиційного фонду в тому, щоб акумулювати кошти інвесторів і потім розподіляти їх так, щоб вони приносили прибуток. Є керуюча інвестиційна компанія, яка найчастіше на свій розсуд вирішує, куди підуть вкладені кошти. Її завдання в тому, щоб принести вкладникам максимальний дохід.

Ще один момент, який треба розуміти в роботі ПІФа – вивести гроші або забрати їх не можна. Якщо кошти вже використовуються в фонді, то можна або викупити свій пай на умовах, визначених у договорі, або перепродати його другому інвестору, але обидва варіанти треба ретельно продумувати і навіть вони не завжди дозволені.

ТОП інвестиційних фондів України – куди вкласти гроші

Інвестиційні фонди є одним з найпопулярніших способів отримання доходу з заощаджень в США і Англії. Там майже половина населення є вкладниками. Але в Україні такі фонди почали роботу нещодавно, а регулювання роботи установ почалася тільки в 2001 році з Прийняттям закону “Про інститути спільного інвестування”. З тих пір діяльність фондів почала активно розвиватися, а кількість вкладників тільки зростало.

Кожен ПІФ має свої вимоги для вступу, які часто визначаються специфікою роботи установи (особливостями використання коштів) або ж мінімальною сумою для вкладень.

Серед найбільш популярних інвестиційних фондів України можна відзначити:

  • Фонд акцій “Ярослав Мудрий”. Один з найбільших за прибутковістю в Україні – найчастіше його вкладення приносять дохід вкладникам, тому що компанія інвестує кошти в кращі акції.
  • Фонд “Володимир Великий” користується іншою схемою роботи – тут можуть забезпечити прибутковість коштів при вкладенні в компанії з достатньою впевненістю оцінити ризику. Тобто половина коштів вкладається в гарантовано прибуткові акції, а решта грошей – зберігається на депозитах і облігаціях найприбутковіших установ.
  • Фонд “Тарас Шевченко” спеціалізується на активах і вкладеннях з твердою дохідністю – вкладами в державні облігації та депозити в великих банках.
  • Фонд “Михайло Грушевський”. Установа працює з безпечним інструментарієм – вкладами в цінні папери і надійні активи. Тут менше дохід, зате він гарантовано буде.
  • Фонд “Атаман” працює по більш ризикованою схемою – більшість інвестицій (від 50 до 90%) є вкладами з високим ступенем ризику. Тобто, є шанс, що такі вкладення “прогорять” і не принесуть дохід, але є також велика ймовірність, що інвестори отримує високий дохід. Тут сума прибутку вище, але ризики завжди є.

Кожен фонд працює по зручній схемі і інвестори, які віддали гроші сюди, повинні це розуміти. Завдання фонду в тому, щоб принести прибуток, а від суми доходів залежить не тільки повернення інвесторам, а й сам відсоток компанії. Тому тут всі сторони зацікавлені в тому, щоб вкластися правильно і отримати прибуток.

Назад