Скільки потрібно грошей, щоб відкрити кав’ярню?

Кав’ярня – це не тільки один з найпростіших для ведення видів бізнесу, але і відмінна можливість заробити грошей. Переваги такого підприємства в тому, що можна відкрити свій творчий потенціал, завжди є куди розширюватися, гарантовано будуть клієнти. І найбільший плюс в тому, що насправді потрібно не так багато вкладень для початку роботи. Скільки ж грошей треба мати, щоб запустити свою кав’ярню?

 

Складання плану і підрахунок витрат

Кавовий бізнес в нашій країні зараз на підйомі, тому що каву купують абсолютно всі. Кав’ярні відкривають підприємці, точки продажу ставлять мало на кожному розі, великі мережі запускають франшизи в маленьких містах … І багато покупців вже просто не уявляють своє життя без кави, тому зараз саме час, щоб і собі відкрити свою справу.

Спочатку треба розібратися з тим, що саме ви хочете відкрити – кав’ярню або невелику точку з продажем “кава з собою”. Перший варіант вимагає більше витрат, а ось другий може бути менш прибутковий. Кав’ярня – це атмосфера, а точка з продажем кави є більш швидким способом отримати напій. Багатьох приваблює саме перший варіант.

На що треба звернути увагу першу чергу для запуску кав’ярні?

  • У кав’ярні повинен бути вибір різних видів кави і чаю. Зараз дуже велика конкуренція, все, особливо жителі великих міст, знають, чого хочуть і чим відрізняються різні види, тому і купуватимуть те, що люблять.
  • Продавайте якісну каву. Тільки це допоможе повертати покупців.
  • Зареєструйте все офіційно. Треба вибрати правильний КВЕД, в залежності від особливостей кав’ярні, звернеться до податкової і відкрити ФОП. В ідеалі, краще відразу найняти бухгалтера і юриста (можна “на непостійну зайнятість”). Це обійдеться в середньому від 25 тис гривень у вигляді заробітної плати та від 100 доларів за консультацію юристів.

 

Скільки грошей треба, щоб відкрити кав’ярню?

Звичайно, вартість відкриття кав’ярні може бути найрізноманітнішою. Це залежить від місцевості, міста, конкуренції, апетитів бізнесмена і безлічі інших чинників. Але стандартні витрати майже завжди однакові. Давайте розберемо, скільки коштуватиме відкрити кав’ярню в середньому місті – сума починається від 120 тис гривень (близько 4,5 тис доларів).

  • Оренда приміщення. Все залежить від міста, але вартість якісного приміщення під кав’ярню починається від 7 тис гривень в місяць, хоча краще звертати увагу на популярні місця з великою прохідністю.
  • Закупівля обладнання для роботи. Часто і на цьому можна заощадити, тому що багато компаній дають кавомашини в оренду, а це іноді навіть більш прибутково, тому що вони ж займаються обслуговуванням.
  • Ремонт. Звичайно, у вас є свій стиль і концепт кав’ярні, тому навіть при мінімальному плануванні приміщення все одно доведеться прикрашати під себе. Це обійдеться в середньому від 35 тис гривень.
  • Купівля меблів для кав’ярні. Теж залежить від концепту, але сума буде приблизно від 40 тис гривень.
  • Реклама і просування. Якщо всім займатися самостійно або за допомогою своєї сім’ї, то витратиться доведеться по-мінімуму – близько 2-3 тис гривень, але краще в майбутньому вкластися в розкрутку інстаграма.
  • Закупівля матеріалів. Кава, чай, сиропи, цукор, мінімальні десерти … Це все обійдеться спочатку близько 50 тис гривень, але в майбутньому суми щомісячної закупівлі будуть меншими в залежності від вашого асортименту.
  • Зарплата працівникам. Знову ж таки, спочатку можна всьому навчиться і готувати каву самостійно, а найняти Баристу пізніше. Прибирання теж може виконуватися своїми силами. В середньому на це піде близько 30 тис гривень бюджету.

 

Якщо все розрахувати, скласти ретельний бізнес-план, спланувати “підводні камені” і всі аспекти запуску, від відкриття кав’ярні буде зовсім нескладним і швидким, а вже скоро вона почне приносити прибуток.

Назад