Як дізнатися чи є я в чорному списку боржників кредитів?

Якщо ви захочете взяти грошей у борг у банку або в кредитній компанії, наприклад, у нас в компанії «СС Лоан», то варто дізнатися, чи є я в чорному списку боржників. Інакше ваша спроба взяти гроші в кредит в банку може зазнати фіаско (СС Лоан працює з усіма групами позичальників, в тому числі, з нульовою або поганою кредитною історією).

 

Як дізнатися якщо ти в чорному списку боржників?

В наші дні завдання, як подивитися чорний список банківських боржників, вирішується дуже просто: в інтернеті, по телефону, за письмовим офіційним запитом (в останньому випадку це можна навіть зробити без оплати – згідно із законодавством України, у кожного споживача є право на безкоштовну перевірку кредитної історії один раз на рік).

 

Взагалі, таку інформацію банки і кредитні спілки подають в так звані кредитні бюро. В Україні є близько 10 таких організацій, хоча, в реальності, розраховувати на компетентну і повну інформацію, якій можна довіряти, можна тільки в чотирьох найбільших і авторитетних кредитних бюро:

  • Від Приватбанку кредитне бюро УБКІ на сьогоднішній день володіє інформацією про 38 млн позичальників.
  • Міжнародне кредитне бюро МБКІ може надати дані по 20 млн кредитних історій, які надходять сюди від сотні фінансових інститутів (великі фінансові компанії і роздрібні банки).
  • ПВ БКІ (Перше всеукраїнське) – в базі даних цього кредитного бюро збирають дані по позичальниках як з більшості діючих банків, так і тих, які реструктуризуються (в стадії ліквідації).
  • УКБ – близько десяти найбільших українських банків і кілька страхових компаній надали в це кредитне бюро близько 4 млн даних по позичальниках.

 

Отже, ваші дії, якщо ви думаєте, як перевірити, що я не в чорному списку боржників:

  1. Як згадувалося вище, можна зробити офіційний письмовий запит в кредитне бюро або особисто туди звернутися. Раз на рік вас повинні обслужити безкоштовно. Для надання відповіді, від вас зажадають дані паспорта та ідентифікаційного коду. Якщо таке звернення буде частіше ніж один раз на року, наступні запити обійдуться вам в суму близько 25-50 грн.
  2. У кредитному бюро ПБ УБКІ вам можуть допомогти розібратися з кредитною історією за допомогою SMS (відправте смс-ку з тарифів мобільного оператора з текстом «k i +» і своїм ІПН за номером 9033 і через 10 хв у вас буде відповідь). І, як уже писалося в пункті 1 – письмово (потрібні копія паспорта, копія ІПН, заяву на отримання звіту по кредитах). Крім того, ПБ надає такі послуги на комерційній основі через термінали самообслуговування, інтернет-банкінг і мобільні додатки.
  3. У ПВБКІ безкоштовно отримати дані можна тільки на умовах особистої присутності, а платно: онлайн через сайт (відповідь прийде рекомендованим листом на поштову адресу при оплаті разової послуги, а для пакетного обслуговування для частого моніторингу своєї кредитної історії створюється ваш аккаунт).
  4. У МБКІ аналогічно ПВБКІ безкоштовне обслуговування тільки при особистому візиті в офіс в Києві. Платне обслуговування – кур’єрська доставка і онлайн-доступ.
  5. І, нарешті, в УКБ дані з Єдиного реєстру кредитних історій можна отримати онлайн платно, а безкоштовно – тільки особисто в офісі бюро.
Назад