Як накопичити гроші в 2022 році?

Усім хочеться бути багатими і успішними. Як це зробити сьогодні, коли немає відчуття фінансової стабільності, а рівень офіційного безробіття зростає? Для фінансового збагачення доведеться багато працювати, причому, це буде інтелектуальна робота над собою, яка дасть розуміння як навчитися економити, витрачати гроші з розумом і заробляти більше. Отже, вчимося накопичувати гроші правильно і примножувати свої заощадження, навіть якщо ви не очікуєте спадок від багатої тітоньки або не володієте мережею автозаправних станцій.

 

Як можна накопичити гроші: ТОП-5 порад, як це зробити

 

Фінансисти великих іноземних компаній замислюються над питанням, як краще накопичити гроші, вчаться самі та вчать інших планувати свої витрати і примножувати капітал.

 

Загалом, перша і головна порада, як правильно накопичити гроші, – це, зрозуміло, старанна робота і економія заробленого. У 2020-му році жити від зарплати до зарплати, принаймні, нерозумно. Фінансова «подушка» – це гарантія, нехай і не завжди стовідсоткова, що ви зможете подолати раптові фінансові труднощі. Причому, поширена порада відкладати з кожного доходу 10% в «скарбничку», трохи застаріла в наші дні. Сертифікований фінансовий спеціаліст, генеральний директор бостонської компанії TFC Financial Рене Квок, рекомендує спробувати зберегти більше, ніж 10%, шляхом скорочення витрат. А, щоб збільшити дохід ще більше, містер Квок радить займатися інвестиціями. Найпростіший приклад інвестування – це покласти гроші в банк на депозит. Українські банки не дуже щедрі на відсотки по депозитах, тому в нашій країні такий спосіб інвестування не спрацює. Проте Ви збережете відкладені накопичення від інфляції і навіть трохи заробите (поточна інфляція в Україні офіційно становить близько 10%, тоді як банківські депозити пропонують зі ставкою 12% і вище).

 

Друга порада стосується тих, хто звик жити в борг. Потрібно розібратися зі своїми боргами, які, подібно сніговій лавині, можуть збільшуватися. А, особливо, якщо ви заборгували фінансовому інституту (мікрофінансовій організації, банку або ломбарду), то прострочення виплат може призвести до того, що відсотки за позиками можуть бути більшими, ніж сума, яку ви спочатку позичили. Це прямий шлях до втрати заставного майна, а також погіршення кредитної історії, це завадить надалі розраховувати на нове кредитування. Тому з боргами потрібно розбиратися, в першу чергу погашаючи заборгованості за позиками з найвищою процентною ставкою, і поступово закривати менш проблемні борги. Дуже часто до нас, в кредитну організацію «СС Лоан», звертаються за мікропозикою, щоб, завдяки їй, виплатити черговий платіж за банківським кредитом (автокредит, іпотека) або щоб викупити цінну сімейну реліквію, закладену раніше в ломбард.

 

Розібравшись з основними боргами, у вас, нарешті, з’явиться можливість перейти до накопичення коштів і створити власну «подушку фінансової безпеки». А вже наявність такої «подушки» дозволить вам розв’язати питання за рештою заборгованостей і відчувати себе більш-менш впевненим у завтрашньому дні.

 

Третя порада стосується розподілу грошей на цільові витрати. Вам потрібно відкладати гроші на різні цілі і групувати ці накопичення (це – на весілля, а ось це – на відпустку і т.д.). Таке фінансове планування з групуванням заощаджень дозволить вам контролювати власні грошові потоки і бачити, наскільки ви близькі до мети купити квартиру або за іншою накопиченою сумою поїхати цього року на Сейшели або тільки в Бердянськ.

 

Четверта та одна з найважливіших порад 2020 року – живіть з розрахунку на власні можливості. Звичайно, покупка статусного айфона – це прекрасна інвестиція в свій імідж і взагалі дуже зручно. Але чи варто через модний гаджет кілька місяців харчуватися мівіною? Інвестуйте не в імідж, а в майбутнє! Накопичуйте на довгострокові цілі!

 

П’ята порада стосується тих, хто вам дорогий, і хто залежить від вашого фінансового становища. Застрахуйте своє життя, бізнес, майно, щоб, у разі непередбаченої ситуації, не залишити у фінансовій прірві тих, кому ви допомагаєте матеріально. Страховка допоможе розплатитися з боргами.

Назад