Як розпізнати фальшиві гроші?

Випадки, коли українці знаходять у себе фальшиві гроші, трапляються набагато частіше, ніж ви думаєте. Найчастіше підробляють великі купюри, наприклад, 100, 200 або 500 гривень. Про це розповів радник голови Асоціації українських банків.

Сучасна українська гривня має 17 ступенів захисту від підробки, тому зробити фальшиві гроші досить складно. Є відомі знаки, на які звертають увагу, але є і такі ступені захисту, про які ніхто не знає.

Більшість підробок мають зовсім низьку якість, тому що їх роблять з поганого копіювального паперу і з застосуванням комп’ютерної техніки. Щоб побачити неточності, досить посвітити на купюру або розглянути її на світлі.

Щоб розпізнати фальшиві гроші, потрібно звертати увагу на такі особливості:

  • Водяний знак в оригінальній купюрі повинен повністю повторювати портрет, який зображений на ній. Аналогічним повинен бути розмір і форма, загальні контури. Створити мікро печатку портрета дуже складно, тому на фальшивих грошах її майже завжди немає. Щоб побачити водяний знак, потрібно подивитися на купюру на просвіт.
  • Поперек купюри повинна йти захисна стрічка з мікротекстом. Там прописаний номінал, а сама стрічка повинна бути трохи блискучою. Справжню стрічку майже неможливо вшити підручними засобами в тканину грошей, тому швидше за все це буде оригінальна банкнота.
  • У справжніх грошах має бути багато рельєфних зображень. Тут є портрет, мікротекст, стрічка, написи і номінал у вигляді рельєфу. Якщо по ним провести рукою, то навіть із закритими очима можна зрозуміти, що це за банкнота.
  • Всі написи і малюнки повинні бути якісними і чіткими. Будь-які помилки, розмиті зображення – це ознака підробки. Гроші виготовляються на спеціальному білому папері, на який наносять спеціальні фарби. Можливо, папір не відсвічує в ультрафіолетових променях.

Щоб зберегти спокій щодо отримання підробок, намагайтеся уникати розміну на стихійних ринках, не розмінюйте незнайомцям великі купюри на маленькі. Уважно перевіряйте всі купюри, які отримуєте, не бійтеся здатися смішними, якщо будете просвічувати гроші. Шахраї часто користуються сором’язливістю і необізнаністю.

Якщо Національний банк України не заявляв або ви самі не чули про те, що вводять нові купюри, а також, якщо ви їх не бачили, то краще уникайте таких грошей. Попросіть замінити банкноту на іншу під будь-яким приводом.

Часто шахраї користуються тим, що людина погано бачить. Наприклад, літнім людям можуть видати купюру 50 гривень за 500 гривень, просто домалювавши там зайвий нулик.

Фінансова компанія CCloan пропонує швидку фінансову допомогу. Тут ви можете отримати потрібну суму на карту, захистивши себе від інших ризиків. Ми надаємо тільки чесні грошові позики, без будь-яких прихованих умов.

Вас не обдурять, якщо ви будете уважними!

Назад