Як виправити погану кредитну історію?

Кредитна історія – це ваше досьє, що показує, наскільки ваша фінансова репутація чиста, щоб надати наступну позику. Кредитними історіями цікавляться:

  • банки
  • кредитні союзи
  • лізингові, колекторські, страхові компанії.

 

Кредитна історія може бути:

  • Гарна. Клієнт з гарною кредитною історією – це позичальник, який часто кредитується і своєчасно вирішує питання з погашенням платежів по кредитах. Причому, чим більше позитивних кредитів, тим краще кредитна історія і вище шанси на отримання наступної позики.
  • Нульова – ви ніколи не брали кредити. У таких ситуаціях фінансовому інституту важко довіряти вам, так як є ризик отримати неблагонадійного кредитоотримувача. Для тих, хто не брав раніше кредити, встановлюються ліміти на першу позику, який може бути збільшений, якщо позичальник надасть документи на власність (рухоме і нерухоме майно), діючий закордонний паспорт з візами, довідку про доходи.
  • Погана. З точки зору банків, клієнт з поганою кредитною історією – це позичальник, який робить тривалі перерви у виплатах по старих кредитах, зовсім непогашені борги, а також одночасно відкриті кредити у великій кількості. Розраховувати на нову позику при таких умовах, якщо не вирішити питання, як виправити погану кредитну історію, буде непросто: її або не дадуть взагалі або видадуть під занадто високий відсоток або з непідйомним авансовим платежем (при оформленні споживчого кредиту для покупки товару в розстрочку ). Компанія «СС Лоан» готова працювати з клієнтами з будь-кредитною історією.

 

Не варто впадати у відчай, є кілька законних шляхів, як можна виправити погану кредитну історію:

  1. По-перше, вам може банально повезти. Незважаючи на те, що банки обмінюються кредитними історіями своїх позичальників один з одним і можуть попередити про проблемні позичальника своїх колег «по цеху», існує, нехай і невелика ймовірність, що ваші взаємини з банками є не у всіх кредитних бюро. В такому випадку, про вашу кредитну історію, хороша вона чи погана, можуть знати в одному банку і не знати в іншому (це залежить від того, з якими кредитними бюро працює той банк, який ви вибрали). Ще можна розраховувати на везіння, якщо проблемні кредити у вас були до 4.03. – дані десятирічної давності не потрапили в бази кредитних бюро відповідно до закону про судовий процес збору інформації про видаваних кредитах.
  2. Хто може виправити погану кредитну історію? Власне, ви самі, взявши нові кредити, нехай і на невеликі суми. Звичайно, далеко не всі банки захочуть вам надати нову позику, але будьте переконливі: надавайте вражаючі довідки про постійні доходи, діліться інформацією про своїх активах (бізнес, нерухомість, власний автотранспорт). І, якщо банк вам повірить, в майбутньому не пропустіть отриманий шанс і гасіть свої заборгованості вчасно.

 

Часто запитують, чи можна виправити погану кредитну історію, якщо сталася помилка, наприклад, людський фактор (співробітник банку вніс в базу кредитного бюро некоректні дані) або ваші документи були вкрадені або загублені, а по ним шахраї відкрили нові позики. У таких ситуаціях слід негайно звернутися в кредитні бюро та подати заяву про те, що дані, що створюють вам погану кредитну історію, недостовірні. Питання має бути вирішене протягом 15 днів.

Назад