Чи може банк забрати квартиру за борги в Україні?

Невиплата споживчих кредитів рідко призводить до того, що банк або інша фінансова компанія може відібрати майно позичальника. Це обумовлено тим, що кредитні організації неохоче йдуть на судові розгляди. Але, якщо квартира або будинок клієнта є заставним майном, в разі невиплати боргу конфіскації не уникнути.

 

Коли конфіскація квартири цілком можлива?

 

Якщо при утворенні боргу по кредиту співробітники банку або колекторської компанії загрожують конфіскацією майна, а ви не знаєте, чи може банк забрати квартиру за борги в Україні, не варто засмучуватися раніше часу. Представники фінансової компанії можуть зробити відчуження майна позичальника тільки в тому випадку, якщо квартира знаходиться в заставі, і тільки після відповідного судового рішення.

 

Якщо справа все ж дійшла до суду і було прийнято рішення на користь банку, арешт накладається на:

 • Зарплату позичальника.
 • Банківські депозити.
 • Цінні папери.
 • Автотранспортні засоби.
 • Нерухомість та інше майно.

 

Чи можуть забрати квартиру за борги? У цьому випадку відповідь позитивна. Але, спочатку буде зроблено порівняння суми боргу та вартості майна позичальника. Якщо клієнт фінансової компанії винен всього пару тисяч гривень, ця сума буде утримана з його зарплати. Що стосується кредитів від 50 000 грн, тут цілком можлива конфіскація рухомого і нерухомого майна.

 

Коли квартиру забрати не можуть?

 

Чи може банк забрати майно без суду? Однозначно ні! Є певні норми і обставини, які не дають можливості зробити відчуження майна навіть при значних простроченнях по кредитах:

 • У квартирі прописані діти, вік яких не досягає 18 років.
 • Клієнт фінансової компанії не має іншого житла, крім заставного.
 • Позичальник не має права власності. Прописка або оренда житла не дає можливості забрати його на користь банку з метою оплати боргу по кредиту.
 • Майно до оформлення кредиту було віддано в заставу.
 • Прописка у квартирі людини з обмеженими фізичними або розумовими можливостями.

 

Несплату по кредиту в цьому випадку доведеться компенсувати якимось іншим способом, оскільки забрати житло позичальника буде неможливим навіть через суд.

 

Що робити, щоб не допустити конфіскацію квартири в рахунок кредиту?

 

Якщо ви не знаєте, чи може банк забрати частину квартири за кредит, скористайтеся допомогою досвідчених юристів. Тільки фахівець зможе дати правильну оцінку і передбачити всі можливі сценарії розвитку ситуації.

 

Щоб виключити відчуження заставного майна на користь оплати боргу за кредитом, необхідно дотримуватися наступних порад:

 • Якщо представники банку здійснюють регулярні дзвінки з проханнями сплатити кредит або позичальникові набридають настирливі колектори, варто внести хоча б частину щомісячної плати. У цьому випадку на певний період вам точно дадуть спокій.
 • Реструктуризація. У більшості випадків банки без проблем надають позичальникам можливість збільшення терміну виплати по кредиту. На певний період надаються кредитні канікули, що передбачає оплату тільки відсотків.
 • Рефінансування. Оформити новий кредит в банку може бути складно, але спробувати можна. Відмова можна отримати тільки в тому випадку, якщо сума боргу не маленька або позичальник має не найвищий кредитний рейтинг.

 

Щоб не зіткнутися віч-на-віч з конфіскацією майна через неоплачений кредит, при погіршенні фінансової ситуації необхідно якомога швидше звернутися до співробітників банку. Фахівці фінансової організації обов’язково допоможуть знайти вихід з ситуації, що склалася, що дасть можливість уникнути різного роду неприємностей і судових розглядів.

 

Кредити в МФО – можливість вирішення фінансових проблем

 

Чи можуть МФО забрати квартиру за борги? Звичайно, ні. Це обумовлено тим, що в мікрофінансових компаніях можна взяти в борг гроші без застави та поручителів. Та й сума позики буде не така велика, щоб фінансова організація могла зробити відчуження майна позичальника.

 

Отже, якщо потрібно терміново зробити виплату по кредиту в банку або іншій фінансовій організації, а грошей немає, в МФО Ccloan можна оформити мікропозик на короткий проміжок часу (до 60 днів). У разі неможливості погашення мікропозик, сервіс запропонує зробити його пролонгацію. Це дуже зручно, оскільки невелика відстрочка надасть можливість виключити негативні наслідки для позичальника.

 

Беручи до уваги всі докази, можна навіть не замислюватися над тим, чи може МФО забрати майно. Нецільові кредити можна витрачати виключно на свій розсуд. Тут для отримання грошей не потрібно доводити те, для якої мети ви оформляєте нову позику.

Назад