Зразок заяви на звільнення в Україні: як проходить процес?

Звільнення – часте явище в робочій сфері. Даний процес може проходити за ініціативою співробітника, роботодавця або внаслідок скорочення робочого штату компанії. Якщо виникає необхідність, в інтернеті зразок заяви на звільнення в Україні можна знайти без особливих проблем.

 

Порядок звільнення співробітника

 

Якщо звільнення від займаної посади проводиться з ініціативи працівника, розрахунок можливий тільки після подання ним відповідної заяви. Дане рішення належить виключно найманому працівнику, який вирішив самостійно відсторонитися від виконання своїх безпосередніх обов’язків.

 

Важливо брати до уваги те, що звільнення за власним бажанням не можна розглядати як скорочення штату компанії або закриття організації з об’єктивних причин. Крім цього, керівник компанії не має право чинити тиск на найманого працівника, примушуючи його подати заяву на звільнення за власним бажанням. Це є нічим іншим, як підміною державних норм, внаслідок чого співробітник компанії може сміливо звертатися до суду або правоохоронних органів.

 

Алгоритм звільнення за угодою сторін

 

  • Спочатку співробітник повинен подати керівнику заяву на звільнення.
  • Реєстрація документа відповідно до норм і правил КЗпП і номенклатурного діловодства.
  • У зв’язку зі специфікою займаної посади, працівникові призначається відпрацювання. Найчастіше термін відпрацювання становить 14 днів.
  • Якщо виконання робочих обов’язків співробітником проводилося по Трудовому Договору, необхідно оформити додаток, де буде вказано факт розірвання угоди з ініціативи найманого працівника.
  • Формування наказу про розірвання трудових відносин. Цей документ повинен бути підписаний працівником не пізніше, ніж за три дні до дати виходу.
  • Оформлення картки відповідно до форми Т-2.
  • Трудова книжка видається працівникові в останній день його відпрацювання. Важливо перевірити наявність в ТК записи про звільнення.
  • Після звільнення працівника, його особиста справа зберігається у відділі кадрів протягом трьох місяців, після чого перенаправляється в архів.

 

Після того, як всі документи оформлені відповідно до встановлених норм, бухгалтерія підприємства повинна зробити з найманим співробітником всі необхідні взаєморозрахунки.

Назад