Чи можна взяти кредит по закордонному паспорту?

У фінансових структурах, готових стати кредиторами, питання майбутніх позичальників, чи можна взяти кредит по закордонному паспорту, досить таки часте.

 

Якщо коротко, то відповідь на це питання – взяти кредит в банку в Україні по закордонному паспорту або по тим же водійським правам (таке питання також часто задається) не вийде! Ці документи є допоміжними, тоді як внутрішній громадянський паспорт був і залишається єдиним варіантом посвідчення особи для отримання позики.

 

Причому, вам відмовлять у прийнятті основного паспорта для проведення банківських операцій, якщо в ньому:

  • Немає підпису власника на першій сторінці.
  • Немає вклеєного фото власника на відповідній сторінці (важливо: фото з настанням 25- і 45-річного віку має бути вчасно оновлено і вклеєна на відповідні для цього сторінки. Нерідкі випадки, коли через таку помилку власника, як пропустити чергову «вікову» вклейку фотографії, банківські структури відмовляються в проведенні навіть найпростіших банківських операцій, а що вже говорити про отримання позики!).
  • У документі є нечитабельні написи (зіпсуття паспорта тваринами, дітьми, пральною машиною або просто неакуратним зберіганням паспорта).

 

Чому закордонний паспорт не годиться для оформлення кредиту в Україні?

Роз’яснюємо. Незважаючи на те, в закордонному паспорті є все необхідне для посвідчення вашої особи (дані по ПІБ, фотографія, підпис), в ньому відсутня важлива для оформлення кредитних зобов’язань інформація:

  • У закордонному паспорті прізвище та ім’я можуть бути написані інакше, ніж в основному документі.
  • Фото в паспорті для поїздок за кордон чорно-біле, а в основному – кольорове. Ідентифікація особистості по чорно-білому фото іноді складна процедура.
  • На відміну від цивільного паспорта, в закордонному паспорті немає штампа про реєстрацію. Дані про реєстрацію громадянина України є тільки у внутрішньому паспорті.
  • У кредитній бюро кредитних історій позичальників прив’язані до даних внутрішніх українських паспортів.
  • Крім того, такі спроби, як взяти кредит по закордонному паспорту на території України, створюють цілком певні ризики стати жертвою шахраїв (контракт за кредитними зобов’язаннями можуть спробувати оформити на підставну особу, а також зробити це відразу в декількох банках, ломбардах і кредитних спілках). У цю ж причину слід включити інформацію про те, що наше законодавство дозволяє мати кілька закордонних паспортів – це ускладнює перевірку потенційного кредитоотримувача.

 

Можливості по закордонному паспорту взяти кредит?

Проте, з виїздом за кордон ваш закордонний паспорт стає основним документом, який засвідчує вашу особистість. І ось в цьому випадку, якщо ви перебуваєте в іншій країні і звертаєтеся в іноземну банківську структуру, отримання кредиту на вашу закордонному паспорту цілком законно і реально.

 

Ще існує можливість по закордонному паспорту отримати мікрокредит у приватній фінансовій компанії, наприклад, в «СС Лоан». Але в цьому випадку потрібно надати вагому причину (довідка з відповідної держслужби), чому у вас відсутній внутрішній паспорт України (вкрали, тимчасово на перереєстрації, вилучено для заміни, вклейки фото і т.д.).

Назад