Допомога малозабезпеченим сім’ям в 2019 році в Україні

Погане матеріальне становище в українських сім’ях вже не в дивину. Нестабільна економічна ситуація, які належать їм один за одним політичні кризи, військові дії призводять до зростаючої інфляції, безробіття, знецінення національної валюти і, природно, до появи малозабезпечених сімей. Україна як соціально відповідальна держава бере на себе частину турбот, пов’язаних із забезпеченням сімей з важким матеріальним становищем, і призначає виплати допомоги для малозабезпечених сімей.

На яких умовах призначаються грошові допомоги малозабезпеченим сім’ям в 2019 році?

Малозабезпечена сім’я, щоб вважатися такою, повинна бути:

 1. Мати дохід на кожного члена сім’ї нижче одного прожиткового мінімуму. У 2019 ця сума склала від 1921 до 2027 гривень.
 2. Проживання тільки на території України. Особи, що працюють за кордоном, так звані «заробітчани», не можуть претендувати на звання незаможних.
 3. Матеріальний стан сім’ї, тобто, спосіб життя і стан житла повинні бути нижче середнього. Природно, наявність автомобіля і інших дорогих предметів розкоші перешкодить отриманню статусу «незаможних».

Сім’я з низьким доходом повинна зібрати такі, підтверджені документально, відомості:

 • Довідка про сумарною річною заробітною платою. Зрозуміло, така довідка видається тільки тим, хто влаштований офіційно. Альтернативою довідці про річній заробітній платі може служити інформація з центру зайнятості, в якому безробітний офіційно зареєстрований і отримує допомогу на період тимчасової відсутності роботи. Крім того, потрібно надати інформацію, які ще компенсації з боку українського уряду є (декретні виплати, пенсія по інвалідності, втрати годувальника, посібник для матері-одиначки і т.п.).
 • Як наслідок, крім доходів і урядових компенсацій, потрібно надати документи, що підтверджують соціальний статус інваліда, матері-одиначки, безробітного тощо.
 • Довідка про склад сім’ї (дані можна завізувати в паспортному столі).
 • Якщо в сім’ї є недієздатні підопічні і утриманці, то такі відомості також передаються для оформлення допомоги малозабезпеченим сім’ям.

Згідно із законодавством України, призначаються:

 • Одноразова виплата малозабезпеченим сім’ям: разова підтримка на народження дитини (в 2019 р становить трохи більше 10 тис. Грн). Не має значення, який за рахунком дитина народжується в незаможної сім’ї. Але при народженні двох і більше дітей одночасно (двійні, трійні і т.д.) сума виплати збільшується кратно кількості народжених дітей.
 • А також передбачені щомісячні виплати допомоги на дитину малозабезпеченим: протягом трьох років виплачується регулярно урядова компенсація, в 2019 році ця сума близько 1,1 тис. Грн.

Для соціально незахищених груп населення (матері-одиначки, багатодітні сім’ї, сім’ї без годувальника) надають ще додаткові регулярні виплати. Суми ці незначні і не покривають всіх матеріальних потреб таких сімей:

 • наприклад, матері-одиначці «світить» щомісячна допомога на дитину від 1,6 до 2 тис. Грн протягом 18-23 років
 • для сімей без годувальника – від 1,6 тис. Грн і вище, залежно від стажу і умов праці
 • багатодітні сім’ї на кожну дитину, яка не досягла повноліття, отримують сущий «мізер» – 250-500 грн.

Тому в разі потреби варто звернутися в мікрофінансову організацію, щоб отримати миттєвий кредит без довідок про доходи, поручителів і застави. У кредитної компанії «СС Лоун» ви швидко пройдете лояльний скоринг і отримаєте необхідну матеріальну допомогу.

Назад