Кредитна карта з овердрафтом – користь чи зло?

Безготівкові платежі для приватних осіб вже давно перестали бути дивиною. Особливо, метод розплати пластиковою карткою, а, точніше сказати, введенням її номера, «терміну придатності» і захисту кожного разу CVV став затребуваний з появою в нашому житті великої кількості інтернет-магазинів, що надають різні товари (побутова техніка, одяг, їжа, інші товари народного споживання) і послуги (квитки на авіа, ж / д, автобусне сполучення, комунальні платежі, екскурсійні програми тощо). Лякає через нерозуміння, що воно таке, поняття овердрафт застосовується, в основному, до дебетових картках. Перш ніж вивчити питання, що таке овердрафт по кредитній карті, давайте з’ясуємо, які бувають платіжні банківські картки взагалі.

У чому відмінність кредитної картки від дебетової?

За звичкою все пластикові карти ми називаємо «кредитками», хоча не весь «пластик» з безготівковими грошима відноситься до так званих кредитних картах. Це можуть бути і дебетові карти, наприклад, зарплатні, на які один-два рази на місяць ваша бухгалтерія нараховує заробітну плату.

Дебетова карта – ваш безготівковий розрахунковий рахунок, на який повинні нараховуватися кошти. Дебетовий рахунок дозволяє оплачувати товари, послуги, знімати гроші в банкоматі тільки в межах тієї суми, яка там знаходиться. Тобто, ви маєте в своєму розпорядженні накопиченнями, в рамках яких і можете будувати свій бюджет.

Що таке ліміт овердрафту по кредитній карті?

Пояснити обивателю в двох словах, що такий овердрафт, найкраще на конкретному простому прикладі.

Якщо ви, наприклад, в супермаркеті, покладіть в візок товари, чия вартість більше, ніж у вас є на розрахунковому рахунку, то існує ризик піти в «мінус», тобто, піти в так званий технічний, недозволений «овердрафт». Щоб такій ситуації не відбулося під час покупок, своїм благонадійним клієнтам банк може запропонувати послугу дозволеного овердрафту, встановивши так званий кредитний ліміт. Сума кредитного ліміту залежить від стану кредитної історії клієнта банку, тобто, від його фінансової репутації. В межах цієї суми ви можете зробити перевитрата за своїм дебетовому рахунку і зробитися на деякий час боржником банку. Якщо ви впишеться в так званий грейс-період (тобто не у всіх банків), то відсотки за перевитрату не доведеться платити взагалі! Без грейс-періоду овердрафтовий ліміт обкладається відсотком з боку банку – відсотки стягуються тільки за дні використання коштів, які взяті внаслідок дозволеного або технічного овердрафту. Але у овердрафту дебетової карти, як правило, невеликий кредитний ліміт, так що сильно в «мінус» піти не вдасться, тому і відсотки по боргу будуть копійчані. У цьому основна відмінність кредитної картки і овердрафту – кредитні карти націлені на те, щоб «примусити» вас користуватися позиками від банків, вчасно виплачувати борги, а в разі прострочення платежу з погашення кредитної позики, нараховуються великі відсотки.

Що вигідніше кредитна карта або овердрафт?

Наполягати на включенні овердрафту у вашій дебетової картки чи ні – вирішувати вам. Поява технічного овердрафту відбувається дуже часто, банківські операції відбуваються не миттєво, тому навіть серійні платежі (один за одним) можуть створити перевитрата і догляд в «мінус», тобто в овердрафт. Тобто, нарахування відсотків, нехай і копійчаних, відбувається постійно. Просто, з огляду на незначність сум, ви цього можете просто не помітити. Досвідчені фінансисти рекомендують для звичайних банківських операцій мати дебетові картки, на яких є тільки власні кошти, без можливості застосувати дозволений овердрафт на певний кредитний ліміт. Якщо ж вам потрібно скористатися великою сумою в кредит, ви можете оформити окрему кредитну карту або скористатися послугами мікрокредитування, наприклад, в нашій компанії «СС Лоан».

Назад