Навіщо страхують кредити?

При отриманні кредиту в банку, споживчого кредиту в магазині побутової техніки або мікрокредитів в приватній кредитної компанії так чи інакше постане питання про страхування кредиту. Причому, банки можуть пропонувати, як страхувати кредит в явному вигляді або ховати страхування позики під так званими «прихованими платежами».

Давайте розберемося, як правильно застрахувати кредит і з’ясуємо, чи завжди це на користь позичальника? Або, страхування позик вигідно тільки кредиторам? Тоді як відмовитися від нав’язуваної банком програми страхування?

Причини, навіщо страхують кредит в банку, очевидні не лише для фінансистів: банк повинен убезпечити себе від втрати коштів, переданих в позику. А причини, за якими страховка необхідна, такі: хвороба або смерть позичальника, втрата ним роботи, умисне ухилення від сплати боргу та виїзд (фактично – втеча) за кордон. Втрата здоров’я, життя, позбавлення постійного доходу – ці всі фактори означають, що отримувач кредиту стане неплатоспроможним і не зможе погасити заборгованість перед банком.

Ситуації, в яких вже навіть не обговорюється, навіщо страхувати кредит, – це:

  • Видача грошової позики «готівкою»
  • Надання кредиту на покупку автомобіля
  • Угода по іпотеці на покупку нерухомості
  • Споживчі кредити в магазинах побутової техніки
  • Миттєві кредити, одержувані в приватних кредитних компаніях (наприклад, у нас – в компанії «СС Лоан»)
  • Отримання кредиту в умовах відсутності поручителів і активів в заставу. Поручитель фактично – це фізична особа, яка в разі втрати вашої платоспроможності, виступає перед фінансовою структурою гарантом того, що позика і відсотки по ньому будуть повернуті. Тобто, поручитель – це і є свого роду «страховка» по кредиту в людській подобі. Так само як і наявність великого застави може стати вагомою причиною вашої відмови від страхування кредиту, так як ви і так надаєте банку цінне майно в заставу.
  • При відсутності можливості надати довідку про офіційно отримувані доходи. У такій ситуації банку або кредитної компанії нічого не залишається, як автоматично включити страхування позики в обов’язкові платежі кредитної програми.

Часто трапляється, що фінансова безграмотність більшості громадян – це безперешкодна можливість нав’язування кредиторами обов’язкової страховки по кредиту. Але, якщо позичальник має велику потребу в кредиті, то навряд чи він стане «викручувати руки» адміністрації фінансового інституту, відмовляючись від страховки або з’ясовувати нюанси, внаслідок яких можна уникнути страхування по кредиту. Реалії такі, що диктувати банкам свої умови можуть тільки впливові люди, на яких працюють команди юристів, а також ті, хто є найбільш цінними клієнтами банків. У такій ситуації можна відмовитися від страхування або вибрати найбільш вигідну для позичальника страхову компанію.

Насправді, не треба боятися страховки по кредиту. Не варто бачити в ній тільки збільшення регулярних платежів за борговими зобов’язаннями. Вигода страхування кредиту для позичальника теж є. Якщо щось трапиться хвороба, втрата роботи, банкрутство бізнесу або взагалі летальний результат, а також будь-які інші причини, за якими отримувач кредиту не може розрахуватися за боргами, – всі ці обставини покриє страховка по кредиту. Це означає, що вашим поручителям або рідні, що отримала в спадок ваші борги, не доведеться розплачуватися по які виплачених раніше кредитами.

Назад