Пенсія для багатодітних матерів в Україні

Ще десять років тому ми, українці, могли похвалитися демографічним зростанням, так як був справжній «бебі-бум» і на білл-бордах гордо клеїлися постери «Нас 52 мільйони!». На жаль, в даний час явний демографічний спад, і нас вже давно не півсотні мільйонів … Держава мотивує сім’ї до народження й виховання більше ніж одну дитину.

Тому зараз є багато урядових компенсацій для багатодітних сімей, наприклад, виплачується близько 1,1 тис. Грн (дані 2019 роки) на кожну дитину, яка не досягла повноліття. Примітно, що розмір виплат кратний кількості неповнолітніх дітей, але це сума постійна, згідно зі встановленим розміром законодавством України. Розмір щомісячних виплат не залежить від того, який за рахунком дитина з’явилася в багатодітній родині, але при успішному розв’язанні багатоплідної вагітності (близнюки або двійні, трійні і більше дітей) сума виплат, як сказано вище, кратно зростає: подвоюється, потроюється і т.д .

Багатодітна мати стає бабусею

Але роки йдуть, діти виростуть і злетіти з материнського гнізда, настане період, коли щомісячні виплати на дітей в багатодітній сім’ї закінчаться, але настане час, позначене законодавством України, коли багатодітна мати може претендувати на соціальні виплати у зв’язку з настанням пенсійного віку.

Для багатодітних сімей в цьому питанні також передбачені мотивують на дітонародження пільги, тому заслужені мами можуть піти на заслужений відпочинок раніше, ніж їх бездітні або мають одного або двох дітей ровесниці. Щомісячна пенсія багатодітним матерям в Україні буде виплачуватися достроково в порівнянні з основним встановленим віком виходу жінок на заслужений відпочинок. Наприклад, для сім’ї з трьома дітьми пенсія матері настане в 60 років. А у власниці 5 дітей є можливість вийти на пенсію в 50 років, якщо трудовий стаж досяг 15 років, а молодшій дитині на момент виходу на пенсію немає ще 14. Таке зниження пенсійного віку як не можна до речі. Адже у дітей в таких великих сім’ях обов’язково будуть свої діти, і, логічно припустити: кількість онуків буде таким, що заслуженою багатодітній мамі саме час звільнитися від роботи і допомагати своїм дітям у вихованні численного третього молодого покоління.

Яка ж мінімальна пенсія багатодітній матері, і чи вистачить її на життя і на сувенірчики для безлічі улюблених онуків?

У 2019 розмір мінімальної пенсії склав +1497 грн. В даний час багатодітні матері можуть розраховувати на пільгову надбавку в розмірі 35-40% від нинішнього прожиткового мінімуму 2027 грн. Тобто, розмір пенсії багатодітній матері розраховується індивідуально відповідно до розміру мінімальної пенсії, з розмірами заробітків по галузі, загальним страхового стажу, шкідливості виробництва, а нарахування пільгової надбавки за багатодітність і її розмір залежать від:

  • Кількості дітей, які досягли шестиріччя. У розрахунок беруться також офіційно усиновлені вихованці дитячих будинків, інтернатів, діти померлих родичів, друзів і т.д.
  • Трудового стажу, в тому числі, і 3-річних декретних відпусток на кожну дитину.

Яка ж пенсія для багатодітних матерів з трьома дітьми в Україні?

Мати трьох дітей може розраховувати на звичайну пенсію за вислугою років, а ось 5-кратно заслужена мама до мінімальної пенсії отримає ще надбавку 800 грн і може розраховувати на 2,3 тис.грн.

Як бачите, не дивлячись на всі старання держави поліпшити матеріальне становище багатодітних сімей, пенсійні виплати все-таки дуже і дуже мізерні. Не те що на сувенірчики онукам, на погашення комунальних боргів може не вистачити. Для вирішення нагальних матеріальних проблем не бійтеся брати мікрокредити – кредитна компанія «СС Лоун» працює з усіма соціальними групами населення, в тому числі, і з багатодітними сім’ями та пенсіонерами.

Назад