Пенсія по втраті годувальника в 2019 році в Україні

У житті так трапляється, що через хворобу, трагічного нещасного випадку або військових дій сім’я втрачає людини, на чиїх заробітках і доходи трималося матеріальне благополуччя. Втрата так званого годувальника не проходить безслідно для сім’ї, тому потрібно терміново знайти нове джерело отримання матеріальних засобів, особливо, якщо з втратою годувальника без засобів до існування залишилися неповнолітні діти, недієздатні родичі, особи похилого віку пенсіонери. Одним із способів підтримки таких соціально незахищених сімей є постійна урядова компенсація з боку держави, так звана щомісячна пенсія дитині по втраті годувальника або іншим утриманцям у зв’язку з втратою померлого годувальника (чоловіки, дружини, батьки з обмеженими здібностями або досягли пенсійного віку, за наявності необхідного страхового трудового стажу).

Щомісячна виплата пенсій дітям по втраті годувальника, а також особам, які перебували на утриманні у померлого годувальника, здійснюється відповідно до українського законодавства і призначається в розмірі:

  • Половина нарахованих компенсаційних виплат (пенсії за віком) припадає на одного непрацездатного члена сім’ї, що втратила основного годувальника. Мінімальний розмір соціальної пенсії по втраті годувальника в Україні нараховується згідно наявності на момент смерті стажу трудової діяльності, необхідного для нарахування пенсійних виплат по III-й групі інвалідності, на які б міг би розраховувати втратив життя годувальник. Розмір тривалості страхового трудового стажу не має значення, якщо померла людина, яка вже був пенсіонером або, якщо загибель сталася внаслідок поранення під час військових дій або масових громадянських протестів під час Майдану-2014. Нарахування в таких випадках пенсійних виплат дітям у зв’язку з втратою годувальника виконується автоматично і не залежить, чи були вони на утриманні.
  • Якщо після передчасної кончини основного годувальника без матеріальних засобів, необхідних для життя, залишилося двоє і більше непрацездатних утриманців, за аналогічним принципом нараховуються пенсії за віком у стовідсотковому розмірі. Потім ці гроші діляться на всіх утриманців в рівних частках. Якщо розмір нарахованих пенсійних виплат нижче прожиткового мінімуму (нагадаємо, що в 2019 році ця цифра становить 2027 грн), регуляторна соціальна політика держави в такій ситуації встановлює розмір пенсії в такому процентному змісті: 100/120/150% на одного, двох, трьох і більше членів сім’ї, непрацездатних і залишилися без змісту з боку померлого годувальника, відповідно. Крім того, в такому випадку з боку держави надається адресна допомога та інші види матеріальної соціальної допомоги.

Слід знати, що мінімальна пенсія у зв’язку з втратою годувальника після 18 років в Україні покладена таким фізичним особам:

  • Дітям-сиротам до двадцяти трьох років. Для таких дітей, які залишилися без обох батьків, нарахування тривають після настання повноліття, причому, неважливо, чи продовжують вони навчання після школи чи ні.
  • втратою годувальника дітям з обмеженими можливостями, за умови, що інвалідність настала до їх повноліття.
  • Учням на денній формі навчання дітям, які втратили основного годувальника, пенсійні виплати нараховуються аж до досягнення ними 23-річного віку.
  • Чи не працюючим чоловікам (дружинам), іншим родичам померлого годувальника, якщо вони не мають змоги працювати в зв’язку з доглядом за дітьми втратив життя годувальника, які не досягли 8 років.

Якщо коштів, що виплачуються держав, не вистачає, то непрацездатні люди з настанням повноліття можуть звернутися в МФО СС Лоан, для отримання мікрокредиту.

Назад