Виплати допомоги матерям одиначкам в Україні в 2019 році

Неповними сім’ями з дітьми в наші дні нікого не здивуєш, їм доводиться непросто, так як дітям потрібно купувати все найкраще, а виховуючи дитину або дітей самі, дуже важко домогтися ідеального матеріального добробуту. Особливо, важко доводиться матерям-одиначкам, вдовам або вдівцям, які не отримують пенсію в разі втрати годувальника. Навіть, якщо залишилася вдовою, пощастить створити нову сім’ю, то при відсутності офіційного усиновлення з боку нового чоловіка (дружини), такі батьки, як і матері-одиначки, можуть розраховувати на компенсацію з боку держави.

Наприклад, до настання повноліття, а також при наявності дітей, які навчаються аж до 23 років виплачуються дитячі посібники на дитини непрацюючим матерям одиначкам, також є можливість отримати державні виплати відповідно до середньомісячного доходом в сім’ях, де батьки, які виховують самотужки дітей, працюють, але отримують нижчу за прожитковий мінімум. Якщо отриманих і зароблених коштів як і раніше не вистачає, так як компенсації з боку держави мізерно малі, то можна скористатися мікрокредитом з боку мікрофінансової організації. Зверніться в кредитну організацію «СС Лоун» і ваша дитина не залишиться без всього найнеобхіднішого.

Отже, скільки становить дитячу допомогу матері одиночки в Україні в 2019 році, і як змінилася система виплат за останні кілька років? Давайте розбиратися.

Які виплати допомоги на дітей працюючим матерям одиначкам в Україні?
Аж до кінця 2015 року працюють батьки, які виховують самотужки одного або декількох дітей, були змушені миритися з такою методикою виплат компенсацій з боку держави:

  1. З першого способи такі самотні батьки могли розраховувати на дитячу допомогу, яка нараховувалась, якщо загальний дохід був менше половини прожиткового мінімуму: різницю до 50% прожиткового мінімуму і вважали розміром допомоги.
  2. Другий спосіб практикувався набагато частіше і становив мінімально можливий розмір допомоги – тридцять відсотків від прожиткового мінімуму в Україні. Це було на межі можливостей органів соціального страхування залишатися в правовому полі, тому що за законом не можна було платити менше такої суми.

Чому, в основному, використовували другий спосіб, а не враховували сімейний дохід? У зв’язку із загальною економічною ситуацією. Занадто часто виявлялося, що за першим методом сума виплати не досягала навіть 30% -ного розміру прожиткового мінімуму. Тому, в більшості випадків, за замовчуванням нараховували мінімально можливий розмір допомоги, який, на превеликий жаль, був все одно більше того, що заробляли матері-одиночки. Але невелика частина матерів, поодинці виховували потомство, що не були згодні на таку «зрівнялівку» і наполягали на першому методі нарахування допомоги (але таких було небагато – всього 7%).

А в 2016 році ситуація змінилася: тепер верхня межа виплат зросла з 50% до 100%, а в 2019 році мінімальна межа виплат 30% від прожиткового мінімуму взагалі скасували. Тепер, при наявності середньомісячного доходу в родині матері-одиначки, що перевищує прожитковий мінімум, допомога не передбачено. Ця середня цифра обчислюється з розрахунку зарплати та інших способів заробітку (доходу) за попередні півроку. Отримана сума ділиться на 6 і потім на кількість осіб, які проживають в неповній сім’ї (вважаються тільки мати-одиначка і її діти). Соціальні виплати, отримані в попередній період, включати в розрахунки не потрібно.

Який принцип виплати допомоги на дітей непрацюючим матерям одиначкам в Україні?
У матері-одиначки, яка має роботу, середньомісячний дохід – це її заробітна плата або інші способи доходу (заробіток в інтернет, приватне підприємництво і т.д.). Тоді як непрацююча одинока мама не має ніякого доходу, і максимальний розмір допомоги в такому випадку дорівнює чинному на цей момент прожиткового мінімуму.

Назад