Як дізнатися чи подав банк на вас в суд?

Взяття грошей у борг у банку – це відповідальний момент, який вимагає від позичальника фінансової дисципліни у виплаті відсотків за взятий кредит. І, якщо на якомусь етапі у вас виникнуть труднощі з регулярними виплатами у зв’язку з втратою постійного заробітку або перебоїв з надходженням заробітної плати або доходів в приватному бізнесі, то вам може знадобитися дізнатися, що банк подав на мене в суд або поки немає?

Давайте спробуємо зрозуміти, що робити, якщо банк подав до суду? І скільки платежів ви можете максимально пропустити в банку, щоб «розлютити» кредитора?

Як можна дізнатися, чи подав банк на мене в суд? Про те, що у вашому банку проведена процедура подачі судового позову на вас як неплатника можна таким чином:

  1. За місцем реєстрації (прописки) вам може прийти лист з суду, в якому міститься інформація про позов, поданий на вас як на боржника.
  2. Вам може зателефонувати співробітник банку або суду і повідомити про початок судового розгляду. Вам обов’язково повідомлять точні координати і час проведення судового засідання. Але чи так це? Де дізнатися, чи подав до суду банк на мене або це тільки загрози з боку банку, які б мотивували вас прискорити погашення боргу? Ви можете перевірити сказане співробітником онлайн: на сайті суду, в якому має відбутися слухання вашої справи, повинна бути інформація про це, із зазначенням вашого прізвища. Якщо інформація підтвердиться, то запасіться послугами досвідченого адвоката, пакетом документів і будьте готові з’явитися в суд.

Багато, хто не вирішуються на кредитування, побоюються, що після першого ж не виплаченого платежу банк відразу ж заявить на них до суду. Але на практиці це далеко не так. Банківська структура бюрократична і тяжеловесна – подача в суд відбудеться не відразу. «Межа терпіння» у кожного банку різний, і в суд можуть звернутися вже як крайній захід. Це відбувається, коли:

  • Кількість платежів, який пропустить позичальник, перевищить гранично допустимий ліміт.
  • Сума боргу зростає, обростає штрафними санкціями (так звана пеня), тому у банку настає момент, коли потрібно повертати свої позики в судовому порядку.
  • При наявності застави банк теж не буде чекати довго, оскільки є можливість в законному порядку перейняти заставу і погасити заборгованість.

Що ж робити, якщо вам банк призначив «побачення» в присутності судді? Звичайно, ви можете проігнорувати судове засідання, але це буде для суду означатиме, що ви в принципі згодні з претензіями банку. Тому краще так не робити: захищайтеся активно, беріть участь в судовому процесі. У вас повинен бути досвідчений адвокат, наявність всіх документів, що свідчать про ваші регулярні платежі, а також документи, які пояснюють, чому у вас зараз матеріальні проблеми, що заважають вам оплатити заборгованість. Суд ухвалить рішення на вашу користь, якщо, наприклад, ви просили банк про відстрочку або реструктуризації боргу, але у вас є письмова відмова банку на ваше прохання.

Найнебезпечніше в судовому розгляді по заборгованості банку – це втратити заставу (машина, квартира). Але сам банк у вас нічого не відбере, так як це порушення закону. Суд ухвалить рішення не на вашу користь тільки в тому випадку, якщо сума боргу перевищила всі допустимі банком ліміти. Досвідчена юридична підтримка, гроші на яку можна знайти, звернувшись в МФО за мікрокредитом, допоможе вам вирішити проблеми з банком і зберегти заставне майно. Рекомендуємо звернутися в кредитну організацію «СС Лоун»: ми оформимо вам миттєвий кредит онлайн, навіть, незважаючи на вашу погану кредитну історію.

Назад