Як розпізнати фальшиві гроші?

В Україні почастішали випадки, коли звичайні громадяни виявлять у себе підроблені гроші. Фальшивомонетники підробляють, як правило, 100, 200 та 500-гривневі купюри, – доповів радник голови Асоціації українських банків.

Українська гривня має 17 ступенів захисту. Тобто, підробити її насправді дуже важко. Більшість фальшивих банкнот мають низьку якість, бо їх виготовляють із використанням копіювальної або комп’ютерної техніки. Аби їх виявити, потрібно роздивитися банкноту на світлі. Водяний знак на справжній купюрі, який проглядається на просвіті, має бути аналогічний портретові. На підроблених грошах часто відсутня мікропечатка із зображенням портрета.

По-друге, варто звернути увагу й на захисну стрічку, що йде поперек купюри, з мікротекстом (там номінал видно проти світла). Дуже важко справжню стрічку вшити в тканину банкноти. На справжніх гривнях рельєфне зображення (портрет, номінал, написи) відчутне на дотик. Плюс, відповідно, високою є якість зображень і написів – навіть найдрібніші рисочки є чіткими. На неякісних підробках можуть бути помилки в тексті, іноді видно клей. Банкноти всіх номіналів виготовлено на спеціальному білому папері, що не флуоресціює в ультрафіолетових променях.

Отже, особливо обачними треба бути на стихійних ринках, не розмінювати незнайомим людям великі купюри на дрібніші. Варто ретельно перевіряти решту. Часто шахраї користуються необізнаністю людей. Тож якщо НБУ оголосив, що оновлюються ті чи інші купюри, але ви їх ще не бачили, то краще не мати справи з банкнотами невідомого дизайну. Нерідко підробки розраховані на зовсім не обізнаних людей, здебільшого похилого віку. Наприклад, до купюри номіналом 50 домальовують 0 і видають її за 500-гривневу. З окупованих територій Донбасу до нас можуть потрапляти мічені гроші – позначені фарбою, машинним мастилом або зеленкою, розрізані або проколоті.

Компанія ccloan надає швидку фінансову допомогу шляхом онлайн кредитування. Звернувшись до нас, Ви швидко можете отримати гроші, що будуть нараховані тільки на Вашу картку за допомогою переказу коштів. Таким чином, Ви не лише отримаєте швидкий сервіс онлайн кредитування, а й застережете себе від додаткових ризиків, адже компанія ccloan надає чесні грошові позики без прихованих умов. Тож будьте уважними і не дайте себе ошукати.

Назад